ARCHIWUM 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

05.09.2018 3 września  w Szkole Podstawowej w Stróży odbyła się uroczysta Inauguracja Nowego Roku Szkolnego z udziałem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosława Szarka. W uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły - Pani Dyrektor Cecylia Bogacz, nauczyciele oraz uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego.

 

Prezes IPN w swoim przemówieniu zwrócił się przede wszystkim do uczniów, by pielęgnowali tradycję i miłość do Ojczyzny oraz życzył sukcesów w nowym roku szkolnym i nieustannego uśmiechu na twarzy każdego dziecka. Odczytał również okolicznościowy list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i złożył na ręce Pani Doroty Spyrki - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróży flagę narodową przekazaną przez głowę państwa.

Prezes IPN Jarosław Szarek poinformował także o rozpoczęciu akcji edukacyjnej „Mój pierwszy zeszyt”. Uczniowie pierwszej klasy w naszej gminie  wyposażeni zostali w niepodległościowy pakiet edukacyjny IPN – specjalny zeszyt i ołówek z graficznymi motywami nawiązującymi do Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, otrzymają go również wszyscy pierwszoklasiści w całym kraju.

W tym roku szkolnym czeka nas wiele wyzwań -  jednym z nich będzie odbywający się po raz pierwszy egzamin uczniów klasy ósmej kończących szkołę podstawową  oraz ostatni egzamin gimnazjalny.

W roku szkolnym 2018/2019 w związku z 100 – rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przewodnim tematem jest patriotyzm  i umiłowanie Ojczyzny. Bardzo ważnym elementem każdego kraju jest pielęgnowanie historii oraz dbanie o symbole narodowe.

 

Liczba odwiedzin: 467343