ARCHIWUM 2014/2015

Wycieczka do Konsulatu USA w Krakowie

19.02.201517 lutego uczennice i uczniowie naszej szkoły pojechali na edukacyjną wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Konsulacie Generalnym USA.W trakcie serdecznego i ciepłego pobytu uczniowie odwiedzili Amerykańskie Centrum Informacji, którego zadaniem jest dostarczanie aktualnych informacji na temat polityki zagranicznej, gospodarki i kultury amerykańskiej. Wizyta rozpoczęła się od quizu na temat wiedzy o USA, podczas którego można było zdobyć atrakcyjne nagrody. Następnie uczniowie wysłuchali informacji dotyczących pisma, które publikowane jest na stronie internetowej konsulatu-„Zoom in on America” dla uczących się języka angielskiego. Niezapomniane wrażenia pozostawiła również po sobie prezentacja przepięknych parków  Stanów Zjednoczonych takich jak: Bryce National Park, Antylope Canyon oraz Arches National Park. Pobyt w konsulacie stanowił ciekawą okazję do nauki języka angielskiego.


Kolejną atrakcją, jaka czekała na uczestników było zwiedzanie największego w Europie szlaku turystycznego po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie. W czasie tejże wizyty dzieci i młodzież stąpali po prawdziwych średniowiecznych krakowskich uliczkach i poznawali historię nie tylko Krakowa, ale także Europy.
Korzystając z okazji pobytu w Krakowie i słonecznej pogody uczniowie spacerowali po Starym Rynku odwiedzając atrakcyjne turystycznie miejsca, m.in. Bramę Floriańską przy której podziwiali malarstwo akwarelowe, Barbakan, Okno Papieskie przy ul. Franciszkańskiej oraz Kościół Mariacki.

Galeria zdjęć

krak3.jpg

krak4.jpg

krak6.jpg

krak7.jpg

krak8.jpg

krak1.jpg

krak5.jpg

kon1.jpg

Liczba odwiedzin: 455720